• info@siparisurun.com
  • +90 534 526 79 07

ÜRÜN DETAYI

Oltu Taşı Tesbih Yapımı

Birbirinden özel tesbih modelleri ile sıradışı bir görünüme sahip olan tesbih modellerini inceleyebileceğiniz çok özel bir yazı hazırladık. “Oltu Taşı nedir” diye merak edenler için öncelikle güzel bir açıklamanın ardından oltu taşı tesbih siparişi ve sipariş tesbih yapımı konusunda sizleri detaylı olarak sipariş ürün ailesi olarak bilgilendirmeyi amaçlıyoruz.

Oltu Taşı Nedir?

Özellikle Erzurum yöresinde oldukça önemli olan oltu taşı ilçenin de adını alarak Türkiye ve tüm dünyada popüler bir taş olma özelliği ile bilinmekte. Erzurum ilinin Oltu ilçesine bağlı kuzeydoğu bölümünde çıkarılan yarı değerli bir taş olarak kullanılan oltu taşı çok pratik bir şekilde işlenebilme özelliğinden dolayı, birçok ziynet eşyası ve takı tasarım konusunda oldukça kullanışlı bir yapıya sahiptir.

Oltu Taşı Özellikleri

Bu özel taşın kimyasal ve fiziksel özelliklerine baktığımızda sertlik skalasına göre 3 olduğu ve yoğunluk katsayısının 1.5 olduğu, ayrıca karbon yoğunluğu ise oldukça yüksek seviyelerde bulunduğu yarı değerli bir süs taşı olduğu biliniyor. Adeta çıraya benzer bir şekilde yanma özelliği gösterirken sigara külü gibi bir artık bırakması ve Linyit elementine göre sık bir yapıya sahip olmasına rağmen kompakt Linyit olarak da adlandırılmaktadır.

Oltu Taşı Tesbih Siparişi

Oltu Taşı Tesbih Siparişi

Oltu taşı kolay bir şekilde patlatılabilen ve birçok özel şekle sokulabilen yapısından dolayı takı tasarım, tespih, yüzük gibi eşyalar da oldukça sık kullanılan özel bir taş olması ile bilinir.

Oltu Taşı Tesbih Siparişi

Erzurum’un bu yöresel taşından oluşan bir tesbih sahibi olmak artık internetin kolay erişimi sayesinde mümkün. İstanbul’da, Ankara’da, İzmir ve Konya’da tesbih yaptırmak isteyenler için ürün siparişi sistemimiz üzerinden özel tesbih yaptırmaları artık çok daha kolay. Sitemiz üzerinden oltu taşı tesbih siparişi vermek için alt kısımdaki sistemimiz üzerinden bizimle doğrudan iletişim sağlayarak oltu taşı tesbih siparişinizi verebilirsiniz. Herhangi bir yerde çok hoşunuza giden bir tesbih modelini ve görselini de özel olarak sistem üzerinden sipariş vererek yaptırabilmeniz mümkün.
YORUMLAR

SİPARİŞ ÜRÜN PORTALI SAYESİNDE ARADIĞINIZ HERŞEY BURADA!

Sistemimize hergün onlarca farklı sektörden, onlarca ürün sipariş gelmektedir. Aradığınız Herşey Burada!